Kezdőlap Podcastok Nocsak Podcast
Nocsak Podcast

Nocsak Podcast

Timi és Zsófi 46 Epizódok jún. 14, 2026

Egy testvérpár, akik a húszas éveikben úgy élik meg a quarter-life krízit, hogy indítanak egy podcastet irodalomról, anélkül, hogy értenének hozzá. Aztán hátha valakit érdekel.

Epizódok

#46 Amúgy a legtöbb embert nem érdekli, mit olvasol 👀 | Az olvasási válságról jún. 14, 2026 00:45:16 Már egy ideje mindketten olvasási válsággal küzdünk sőt, azt vettük észre, hogy a nyári vagy nyár eleji időszakban másoknál is csökkenni szokott az olvasási kedv, így ebben az epizódban megpróbáljuk kivesézni, hogy mi okozhatja az olvasási válságot, és megosztjuk a tippjeinket is a kezelésére.Kövess Instán! 🪿
#45 Elinfláltuk a boldogságot? 💩 | Az irodalmi kategóriák közötti szakadékról máj. 31, 2026 00:50:18 Ebben az epizódban a magas- és a szórakoztató irodalom közötti különbségekről beszélgetünk, arról, hogy mi hogyan látjuk ezeket, hogy megítélhető-e valaki az alapján, hogy melyikből olvas többet, és beemeljük a "középirodalom" fogalmát is. Edmond videója a középirodalomrólVideóesszé a performatív olvasásról (The Book Leo)Kövess Instán! 🪿
#44 Hogyan legyél nőgyűlölő tutorial 🥲 | Lakatos Levente: Vörös máj. 24, 2026 00:55:29 Sikerült a végére érnünk Lakatos Levente Vörös című könyvének, és ezzel az erre az évadra tervezett kihívásunk is véget ért! A könyv kapcsán először vitázunk kicsit a hangoskönyv koncepciójáról, majd ragelünk azon, hogy mennyire rosszak a karakterek, a sztori, és mindennek tetejébe még nőgyűlölő is az egész. Nem lett a kedvencünk ez a könyv (sem). De köszi, hogy hallgattok, és azoknak is külön, ak
#43 Egy hónap alatt megtanítunk angolul (nem) 🇬🇧 | Az angolul olvasásról egy nyelvtanárral máj. 3, 2026 01:03:18 Különleges ez az epizód, hiszen nemcsak ketten beszélgetünk, hanem velünk tart Réka is, aki angol és olasz magántanárként dolgozik. Hárman beszélgetünk az angolul olvasásról, hogy mi hogyan kezdtük, hol tartunk most, mik a nehézségeink, illetve mik a legjobb tippjeink ahhoz, hogy minél könnyebben menjen az angolul olvasás, valamint hogy a nyelvtanuláshoz is hozzájáruljon 📚Kövessétek Rékát Instán é
#42 El a kezekkel a fanficektől! 👊🏼 | A fanfiction-kiadásról és az Alchemised korlátjairól ápr. 19, 2026 01:08:44 Ebben az epizódban egy trendet járunk körül: egyre gyakoribb, hogy fanfiction-ök kiadásra kerülnek hagyományos kiadásban. Ennek kapcsán beszélünk arról, hogy miben látjuk másnak a fanficeket a kiadott könyvekhez képest, miért látjuk problémásnak ezt az egész jelenséget, illetve részletesebben megvizsgáljuk az Alchemised című könyvet, és annak buktatóit.Korábban már volt egy fanfiction-kultúráról s
#41 Inkább összerakunk ingyen egy jobb borítót! 🥴 | Jó és rossz könyvborítók ápr. 6, 2026 01:12:08 Ismét egy szép tavaszi napon jelentkezünk, ezúttal pedig a könyvborítókról beszélgetünk. Körüljárjuk az filmes, vagy éppen az AI borítók kérdését, aztán pedig megosztjuk, mit melyik borítókat gondoljuk jónak vagy rossznak. Ha követnéd képekkel is az epizódot, akkor Instagramon egy-egy posztban (és Highlight-ban is) összeszedtük a borítókat, amikről konkrétan beszélünk.
#40 Utálkozzunk ezen a szép tavaszi napon! 🌸 | Red flag-ek a könyvekben márc. 22, 2026 00:57:16 Boldog tavaszt mindenkinek! 🎀 A jó idő örömére kicsit utálkozunk, hiszen ebben az epizódban azokról a dolgokról beszélgetünk, amik számunkra red flag-nek minősülnek akár első látásra, akár néhány oldal elolvasása után egy könyvben. Előtte azonban jól elkésve, de felülünk az Üvöltő szelek hype-ra, ezután viszont beszélünk a rossz kiadásoktól és borítóktól kezdve, a fel nem épített karaktereken át,
#39 Az a jó női karakter, akivel nem értünk egyet? 🤷🏻‍♀️ | Mitől jó egy női karakter? márc. 8, 2026 00:55:12 Boldog nőnapot!🌷💪🏼 Alkalomhoz illően ebben az epizódban arról beszélgetünk, hogy szerintünk mitől lehet jó egy női karakter, mit rontanak el gyakran a populáris irodalomban, illetve hogy egyáltalán miért kell külön férfi és női karakterekről beszélnünk. Kövess Instán! 🪿
#38 Könyvet írunk?!😱 | Gondolataink a könyvírásról febr. 22, 2026 01:02:30 Ebben az epizódban Zsófi megosztja, hogy milyen regényeket kezdett el írni kamaszként, milyen témák és műfajok foglalkoztatták, sőt még fel is olvas az írásaiból. Ezután arról beszélgetünk, hogy írnánk-e könyvet, milyen témákkal foglalkoznánk szívesen, és hogy egyáltalán hogyan látjuk a könyvírással járó munkát és felelősséget.Kövess Instán! 🪿
#37 Kedves ifjúsági írók, tudunk ennél jobbat is! (?) 💪🏼 | Kollár Betti: Álmomban megleltelek febr. 8, 2026 01:15:12 Elérkeztünk a második könyvkibeszélőnkhöz, és ezúttal Kollár Betti Álmomban megleltelek című könyvét olvastunk és beszéljük ki. Fő témánk ennek kapcsán az ifjúsági irodalom, ezen belül is a "középiskolás romkom". Felmerült bennünk a kérdés, hogy egyáltalán van-e értelme az ilyen típusú könyveknek, hogy mit várhatunk el a kamaszoktól, és hogy mit adhat egy ifjúsági könyv, ifjúsági író a k
#36 Az angolul olvasástól a diverzitásig 🎯 | Olvasási céljaink 2026-ra jan. 25, 2026 00:46:59 Rájöttünk arra, hogy az elmúlt pár évben nagyon sokat alakult az olvasási stílusunk, megnőttek az igényeink, úgyhogy idénre már nem (csak) azt határoztok meg, hogy hány könyvet szeretnénk elolvasni, hanem azt (is), hogy milyen irányba szeretnénk tovább terelni az ízlésünket. Ennek kapcsán beszélgetünk a könyves social media toxikusságáról, arról, hogy szeretnénk többet olvasni angolul (ehhez tippe
#35 A megmagyarázhatatlanul jó olvasmányoktól a d*ckpic-könyvekig 🏆 | A 2025-ös évértékelőnk jan. 11, 2026 00:56:39 Boldog új évet, Nocsak-hallgatók!✨ 2026 első epizódja nem is lehetne más, mint a tavalyi év olvasmányainak értékelése, amikor különböző kategóriákban díjazzuk a legjobb (és a legrosszabb) olvasmányainkat az évből. Habár 2025-ben mindketten kevesebbet olvastunk, de összességében jobb könyveket, és talán a valaha volt legrosszabb olvasmányunkat is megtaláltuk🙊Kövess Instán! 🪿

Ajánlott