
Nocsak Podcast
Egy testvérpár, akik a húszas éveikben úgy élik meg a quarter-life krízit, hogy indítanak egy podcastet irodalomról, anélkül, hogy értenének hozzá. Aztán hátha valakit érdekel.
Epizódok
#46 Amúgy a legtöbb embert nem érdekli, mit olvasol 👀 | Az olvasási válságról
Már egy ideje mindketten olvasási válsággal küzdünk sőt, azt vettük észre, hogy a nyári vagy nyár eleji időszakban másoknál is csökkenni szokott az olvasási kedv, így ebben az epizódban megpróbáljuk kivesézni, hogy mi okozhatja az olvasási válságot, és megosztjuk a tippjeinket is a kezelésére.Kövess Instán! 🪿
#45 Elinfláltuk a boldogságot? 💩 | Az irodalmi kategóriák közötti szakadékról
Ebben az epizódban a magas- és a szórakoztató irodalom közötti különbségekről beszélgetünk, arról, hogy mi hogyan látjuk ezeket, hogy megítélhető-e valaki az alapján, hogy melyikből olvas többet, és beemeljük a "középirodalom" fogalmát is. Edmond videója a középirodalomrólVideóesszé a performatív olvasásról (The Book Leo)Kövess Instán! 🪿
#44 Hogyan legyél nőgyűlölő tutorial 🥲 | Lakatos Levente: Vörös
Sikerült a végére érnünk Lakatos Levente Vörös című könyvének, és ezzel az erre az évadra tervezett kihívásunk is véget ért! A könyv kapcsán először vitázunk kicsit a hangoskönyv koncepciójáról, majd ragelünk azon, hogy mennyire rosszak a karakterek, a sztori, és mindennek tetejébe még nőgyűlölő is az egész. Nem lett a kedvencünk ez a könyv (sem). De köszi, hogy hallgattok, és azoknak is külön, ak
#43 Egy hónap alatt megtanítunk angolul (nem) 🇬🇧 | Az angolul olvasásról egy nyelvtanárral
Különleges ez az epizód, hiszen nemcsak ketten beszélgetünk, hanem velünk tart Réka is, aki angol és olasz magántanárként dolgozik. Hárman beszélgetünk az angolul olvasásról, hogy mi hogyan kezdtük, hol tartunk most, mik a nehézségeink, illetve mik a legjobb tippjeink ahhoz, hogy minél könnyebben menjen az angolul olvasás, valamint hogy a nyelvtanuláshoz is hozzájáruljon 📚Kövessétek Rékát Instán é
#42 El a kezekkel a fanficektől! 👊🏼 | A fanfiction-kiadásról és az Alchemised korlátjairól
Ebben az epizódban egy trendet járunk körül: egyre gyakoribb, hogy fanfiction-ök kiadásra kerülnek hagyományos kiadásban. Ennek kapcsán beszélünk arról, hogy miben látjuk másnak a fanficeket a kiadott könyvekhez képest, miért látjuk problémásnak ezt az egész jelenséget, illetve részletesebben megvizsgáljuk az Alchemised című könyvet, és annak buktatóit.Korábban már volt egy fanfiction-kultúráról s
#41 Inkább összerakunk ingyen egy jobb borítót! 🥴 | Jó és rossz könyvborítók
Ismét egy szép tavaszi napon jelentkezünk, ezúttal pedig a könyvborítókról beszélgetünk. Körüljárjuk az filmes, vagy éppen az AI borítók kérdését, aztán pedig megosztjuk, mit melyik borítókat gondoljuk jónak vagy rossznak. Ha követnéd képekkel is az epizódot, akkor Instagramon egy-egy posztban (és Highlight-ban is) összeszedtük a borítókat, amikről konkrétan beszélünk.
#40 Utálkozzunk ezen a szép tavaszi napon! 🌸 | Red flag-ek a könyvekben
Boldog tavaszt mindenkinek! 🎀 A jó idő örömére kicsit utálkozunk, hiszen ebben az epizódban azokról a dolgokról beszélgetünk, amik számunkra red flag-nek minősülnek akár első látásra, akár néhány oldal elolvasása után egy könyvben. Előtte azonban jól elkésve, de felülünk az Üvöltő szelek hype-ra, ezután viszont beszélünk a rossz kiadásoktól és borítóktól kezdve, a fel nem épített karaktereken át,
#39 Az a jó női karakter, akivel nem értünk egyet? 🤷🏻♀️ | Mitől jó egy női karakter?
Boldog nőnapot!🌷💪🏼 Alkalomhoz illően ebben az epizódban arról beszélgetünk, hogy szerintünk mitől lehet jó egy női karakter, mit rontanak el gyakran a populáris irodalomban, illetve hogy egyáltalán miért kell külön férfi és női karakterekről beszélnünk. Kövess Instán! 🪿
#38 Könyvet írunk?!😱 | Gondolataink a könyvírásról
Ebben az epizódban Zsófi megosztja, hogy milyen regényeket kezdett el írni kamaszként, milyen témák és műfajok foglalkoztatták, sőt még fel is olvas az írásaiból. Ezután arról beszélgetünk, hogy írnánk-e könyvet, milyen témákkal foglalkoznánk szívesen, és hogy egyáltalán hogyan látjuk a könyvírással járó munkát és felelősséget.Kövess Instán! 🪿
#37 Kedves ifjúsági írók, tudunk ennél jobbat is! (?) 💪🏼 | Kollár Betti: Álmomban megleltelek
Elérkeztünk a második könyvkibeszélőnkhöz, és ezúttal Kollár Betti Álmomban megleltelek című könyvét olvastunk és beszéljük ki. Fő témánk ennek kapcsán az ifjúsági irodalom, ezen belül is a "középiskolás romkom". Felmerült bennünk a kérdés, hogy egyáltalán van-e értelme az ilyen típusú könyveknek, hogy mit várhatunk el a kamaszoktól, és hogy mit adhat egy ifjúsági könyv, ifjúsági író a k
#36 Az angolul olvasástól a diverzitásig 🎯 | Olvasási céljaink 2026-ra
Rájöttünk arra, hogy az elmúlt pár évben nagyon sokat alakult az olvasási stílusunk, megnőttek az igényeink, úgyhogy idénre már nem (csak) azt határoztok meg, hogy hány könyvet szeretnénk elolvasni, hanem azt (is), hogy milyen irányba szeretnénk tovább terelni az ízlésünket. Ennek kapcsán beszélgetünk a könyves social media toxikusságáról, arról, hogy szeretnénk többet olvasni angolul (ehhez tippe
#35 A megmagyarázhatatlanul jó olvasmányoktól a d*ckpic-könyvekig 🏆 | A 2025-ös évértékelőnk
Boldog új évet, Nocsak-hallgatók!✨ 2026 első epizódja nem is lehetne más, mint a tavalyi év olvasmányainak értékelése, amikor különböző kategóriákban díjazzuk a legjobb (és a legrosszabb) olvasmányainkat az évből. Habár 2025-ben mindketten kevesebbet olvastunk, de összességében jobb könyveket, és talán a valaha volt legrosszabb olvasmányunkat is megtaláltuk🙊Kövess Instán! 🪿
#34 Mit mond el (és mit nem mond el) rólad a komfortkönyved? | A komfortolvasásról spiriskedünk
Arra gondoltunk, a karácsonyi időszakban nem is beszélhetnénk jobb témáról, mint a komfortolvasásról. Rájöttünk, hogy nem feltétlenül cozy könyvekről van itt szó, sokkal inkább arról, hogy éppen mi az, ami megnyugtat. Az epizód végére pedig egy spirizés/konyhapszichologizálás spirálba is belekeveredtünk🥴 Neked mi most a komfortkönyved?Kövess Instán!
#33 Girly borítókról, chick litről és egyéb bullshitről 🎀 | Miért nem olvasnak a férfiak?
Ez az epizód abból a megfigyelésünkből ered, hogy a közvetlen környezetünkben nem nagyon találkozunk rendszeresen olvasó férfiakkal. Úgyhogy utánajártunk picit, hogy ez valóban egy létező jelenség-e (igen), és megpróbáltunk ötletelni, hogy vajon miért lehet ez. Az epizód végén néhány könyvet is ajánlunk, amik szerintünk jó belépők lehetnek olyan férfiaknak, akik szívesen elkezdenének fikciót olvas
#32 A Stranger Things annyira nem jó, és amúgy a Frankenstein film se 🍿 | Amiket mostanában nézünk, hallgatunk
Gondoltuk, fun lenne megosztani, hogy milyen filmeket, sorozatokat, podcastokat, zenéket fogyasztunk mostanában. Beszélünk a Stranger Things hype-ról, az új Frankenstein filmről, és kicsit vallási traumákról is (hogy lyukadtunk ki itt már megint?).Ti miket néztek vagy hallgattok mostanában?
#31 Hogyan olvass úgy, hogy ne legyél hülye?🤗 | A kritikus olvasásról okoskodunk
Még soha nem boomerkedtünk annyit, mint ebben a részben🤯 Arról beszélgetünk, hogy hogyan tette tönkre az agyunkat a social media, és hogy hogyan próbálunk ez ellen tenni az olvasással. A végén meg a nagy összeesküvéselméletünket is megosztjuk arról, hogy szerintünk mi lesz a következménye annak, ha nem gyakoroljuk a kritikus gondolkodást és olvasást.Insta poszt a fast book jelenségről.Youtube vide
#30 Most már a Frankenstein is feminista?! 🤯 | Mary Shelley: Frankenstein
A "lépjünk ki a komfortzónánkból" projektünk első pontja kipipálva ✅ Ebben az epizódban a Frankensteinről beszélgetünk, aminél nem is lehetne novemberben jobbat olvasni. Beszélünk arról, hogy mit művelt a popkultúra a Frankensteinnel, ki az igazi "szörny" a történetben, lehet-e a regény a rabszolgaság allegóriája, mit gondolunk a feminista olvasatáról és még sok-sok másról.Te m
#29 A sokadik őszi kedvences tartalom | Nem (annyira) tipikus őszi könyvajánló
Ebben a részben összeszedtünk összesen 20 olyan könyvet, amiket szívesen ajánlunk őszi olvasmányként. Nem annyira szeretjük a krimiket és a horrorokat, úgyhogy abból nem lesz sok, plusz eleve próbáltunk arra törekedni, hogy nem a legegyértelműbb könyvekkel jöjjünk.Van, amit elolvasnál ezek közül? Neked mi a kedvenc őszi könyved idén?Kövess Instán!🪿
#28 Most már elég volt, nyár, köszi, jöhet a 2. évad | Nyári olvasmányaink
Helló, 2. évad! 🪿Ezen a nyáron Zsófi konkrétan semmit nem olvasott, de Timi valahogy végigszenvedett 9 könyvön, úgyhogy ebben a részben ezekről lesz szó. Előtte kicsit beszélünk a 2. évad menetéről, és arról, hogy hogyan éltük meg ezt a nyarat (rosszul).Nektek mi volt a kedvenc könyvetek idén nyárról?Kövessetek Instán, ott próbálunk aktívabbak lenni az epizódok között is.
#27 Nagy nyár előtti ventilálás | Népszerűtlen véleményeink
Túl stresszesek voltunk az elmúlt időszakban, úgyhogy ebben a részben az egyik kedvenc megküzdési mechanizmusunknak hódolunk: olyasmikről beszélünk, amik idegesítenek. Tartsatok velünk ezen az utazáson a legutáltabb könyves kifejezésektől, a törjük-meg-a-könyv-törzsét-vagy-ne vitán át egy nagy dühös (és kicsit szomorú) JKR-rantig.Kövess Instán!
#26 Te kövér polip vagy, vagy a legszebb a világon? | Miért szeretjük a gonosz karaktereket?
FONTOS! Ebben a részben spoilerek hangzanak el a következőkből:- Harry Potter (5, 6, 7. könyv)- Az éhezők viadala trilógia- Énekesmadarak és kígyók balladája- Egyszer volt, hol nem volt (sorozat)Ha régebb óta hallgattok minket, már tudhatjátok, hogy szeretjük a gonosz karaktereket, sőt gyakran nagyobb figyelmet is szentelünk nekik, mint a hősöknek, és azt is tudjuk, hogy ezzel nem vagyunk egyedül.
#25 Kiderült, hogy basic-ebbek vagyunk, mint gondoltuk | Könyvek, amiket kamaszként olvastunk 2. rész
Folytatjuk az előző részt, most viszont főleg olyan könyvekről beszélünk, amik már középiskolásként határozták meg az olvasási szokásainkat. Megpróbáljuk felfejteni, mikor kezdődött a "politikai ébredésünk", hogy miért érdekelt annyira kamaszként a prostituáltak pszichológiája vagy az élet értelmének kérdése, és mik voltak ebben az időszakban az a legfontosabb "irodalmi gyönyör"
#24 Mennyire oké kamaszként beleszeretni fiktív karakterekbe? | Könyvek, amiket kamaszként olvastunk 1. rész
Nem volt könnyű összeszedni olyan könyveket, amiket kamaszként olvastunk, de mégis sikerült annyit találni (és annyit dumálni róluk), hogy két részben tudtuk felvenni. Ebben az első részben a kb. 12 és 15 éves korunk közötti olvasmányainkról beszélünk, a Fiúk kizárvától a Szent Johanna Gimin át Nicholas Sparksig mindenről beszélünk, szokás szerint a Harry Potter és Taylor Swift is említésre kerül,
#23 Egy epizódnyi néma csend Trianonért | Erdélyiségünkről és az erdélyi irodalomról
Arra már talán rájöhettetek, hogy erdélyiek vagyunk, de közvetlenül erről még nem beszéltünk. Ebben az epizódban nem megyünk bele mélyen az erdélyi irodalom rejtelmeibe, sokkal inkébb lazán beszélgetünk arról, hogy mit jelent számunkra "egy kicsit más" magyarnak lenni, hogyan gondolkodunk Trianonról, a kommunizmusról (amikről amúgy semmi tapasztalatunk nincs), és azt is megosztjuk, hogy mik a kedv
#22 Csak fiktíven bánt, nem a valóságban, nyugi van | A dark romance-ről újra
Volt már egy komolytalanabb epizódunk a dark romance-ről, aminek az volt a fő témája, hogy fogalmunk sincs, mi ez a műfaj. Nem állítjuk, hogy ezúttal megfejtettük, de próbáltunk több szempontból is utánajárni. Körüljárjuk, hogy mi a helyzet a nők szexuális fantáziáival, mennyire lehet traumafeldolgozás a dark romance, mit értünk szürkezóna alatt, milyen káros képeket közvetítenek ezek a könyvek, é
#21 A spicy az új szexuális forradalom? 🌶️ | Az erotikus irodalomtól a vallási traumákig
Ebben a részben az erotikus irodalom körüli hype-ot próbáljuk meglovagolni. Beszélünk az első találkozásainkról az ilyen jellegű könyvekkel, arról, hogy jó-e, hogy kiskorúaknak is ennyire hozzáférhetővé váltak, majd egy kis intermezzo erejéig tanúságot teszünk arról, hogy hogyan nevelte belénk a vallás a szégyent mindennel, ami szexszel kapcsolatos, majd kitérünk a a már-már gyerekkönyvnek kinéző
#20 Bevésődtél a Loch Ness-i szörnynek? Az baj! | Deep dive a fantasy románcok világában
Arról már beszéltünk, hogy szeretünk fantasykat olvasni, ebben a részben kicsit utánajárunk, hogy mi is történik a fantasy romantikusokban. Beszélünk arról, hogy vajon mennyire erős női karakterek a főszereplők, és arról is, hogy semmi baj nincs azzal, ha maszkulin energiákra vágysz. Átrágjuk a "sorszerű társ" trópot, megfürdőzünk egy mély vallási traumánkban, majd azt is megnézzük, hogy van-e pro
#19 Az epizód, ami miatt cancelelni fognak | Elbutult az irodalom?
Ebben a részben körüljárunk néhány olyan jelenséget, ami mostanában jellemzi az irodalmat, az olvasást, különösen annak a social media által meghatározott részét. Beszélünk a BookTok-ról, a "régi szép idők" irodalmáról, "női irodalomról", kánonról, a csendes olvasó lány képének idealizálásáról és még sok minden másról. Egy adott ponton Zsófi kiakad, ezután Timi is kiakad, majd mindketten lenyugszu
#18 Legnagyobb könyves díjátadó ever | 2024-es értékelőnk
2024-ben annyit olvastunk, mint az elmút jó pár évben összesen, szóval van miből válogatni. Ha érdekel, mi volt 2024-ből a kedvenc könyvünk, kedvenc karaktereink, vagy éppen a legnagyobb csalódásaink, tarts velünk! Jó könyveket 2025-re is mindenkinek! ✌🏼
Insta: @nocsak_podcast
#17 Most akkor csókolózzunk a sújtás alatt vagy ne?! | Karácsonyi csicsergő + Beth Moran, Let It Snow
2024 utolsó epizódjában egyik kicsit nosztalgiázunk a karácsonyi élményeink kapcsán, plusz beszélgetünk Beth Moran Let It Snow című könyvéről. Te mit olvasol karácsonykor?
Insta: @nocsak_podcast
#16 Beléptünk a fantasy éránkba, és benne is maradunk | Holly Black, A levegő népe trilógia
Hivatalosan is fantasy görlök lettünk, ebben a részben pedig arról a sorozatról beszélünk, ami visszavonhatatlanul belesodort ebbe a világba🧚🏼♂️
Insta: @nocsak_podcast
#15 Miért Taylor Jenkins Reid az egyik legjobb kortárs író? | A TJR-univerzumról spoilermentesen
Végre sikerült összehozni egy spoilermentes epizódot🎉 Ennek oka pedig az, hogy ma még nem olvastál TJR-könyvet, akkor meggyőzzünk, hogy olvass. Pusziii.
Insta: @nocsak_podcast
#14 Megfejtettük, hogy férfigyülölők vagyunk-e | Észbontók dark romance edition
Fogalmunk sincs arról, hogy a dark romance, de látjuk, hogy tele van vele a tiktok, sőt egy-egy könyvesboltban már külön szekciója is van. Szóval megpróbáltuk megfejteni, abszolút nyitottan indultuk, az epizód végére kicsit bezárkóztunk, de ajánljatok jó dark romance-t, ami újra nyitottá tehet 🙏🏼
Alapként @read.with.veva posztját használtuk. Nagyon profi, nézzétek meg!
Insta: @nocsak_podcast
#13 Inkább legyél cringe, mint boldogtalan | Leiner Laura: Random
10 éve olvastuk a Szent Johanna Gimit, és imádtuk! Most meg rájöttünk, hogy Leiner Laura felnőttekről is ír könyveket, úgyhogy elolvastuk a Randomot, és beszélgettünk arról, hogy miért imádjuk a romkomokat, miért nem működik az enemies to lovers a valóságban, miért a legcringe-ebb karakter a kedvencünk és még sok másról. Hallgasd, szeresd! 🪿
Insta: @nocsak_podcast
#12 Nőként a Roxfortban csak pick me-k lehetünk? | Témák, kérdések a Harry Potterben, amikre gyerekként nem tudtunk volna reflektálni
A Harry Potter sztorija kétségkívül egy olyan sztori, ami után minden más csak próbálkozásnak tűnik.
De hogy hol botlik meg a politikai rendszere, mért pick me minden nő, és mért nem tud Rowling egy normális pontozási rendszert kitalálni a Roxfort oktatási rendszerébe, arról a legújabb ebben beszélünk ⚡️
Insta: @nocsak_podcast
#11 Ha gyerekként olvastuk volna a Harry Pottert, most jobb emberek lennénk | Gondolataink, érzéseink a Harry Potter karaktereiről
Végre megérkeztünk!!!🎉 Itt van a várva várt Harry Potteres rész (mi legalábbis nagyon vártuk), sőt a következő kettő is ez a téma körül forog majd. Ebben a részben HP karaktereit vesszük végig, kibeszélve mindenkit. Hallgassátok, szeressétek ⚡️
Insta: @nocsak_podcast
#10 POV: Amikor érzelmi analfabétaként próbálsz egy mély könyvről beszélni | Gyász és annak feldolgozása Zala Kristóf Kristálytemető című könyvében
Ez a rész a tökéletes példája annak, hogy mennyire kínosan érezzük magunkat, ha valami igazán mély témáról van szó, és mennyire erőltetetten próbáljuk a (kínos) humorunkkal leplezni a zavarunkat. De komolyra fordítva a szót, most egy kicsit a gyászról, annak feldolgozási lehetőségeiről és nehézségeiről okoskodunk egy zseniális és nagyon underrated könyv kapcsán. Puszi!😽
Insta: @nocsak_podcast
#9 Toldi toxikus maszkulin, a fiatalok meg nem olvasnak | Nagy közös traumafeldolgozás a kötelező olvasmányokkal kapcsolatban
Nekünk szinte csak rossz élményeink vannak a kötelezőkkel kapcsolatban (nyugi, azért van pár jó is, arról is esik szó). Nektek? Miket kell mostanában olvasni irodalomórára?
Insta: @nocsak_podcast
#8 Mielőtt még pofon vágna a karácsonyi hangulat | Őszi csicsergő
Ez egy ilyen őszi chit-chat lett, főzzetek teát, kuckózzatok be, és hallgassátok. Pusziiiii
Insta: @nocsak_podcast
#7 Lily Bloom nem létezik, és nem oké, ha a palid megmondja, hogyan öltözködj | A bántalmazó kapcsolatok romantizálása a Velünk véget ér című könyvben és filmben
Kicsit lemaradva a hype-ról, de mi is megnéztük végre a Velünk véget ér című filmet, úgyhogy beszélgettünk kicsit olyan kérdésekről, amik bennünk felmerültek a könyv és a film kapcsán. Puszi
Insta: @nocsak_podcast
Perspektíva Projekt: Miért gondolkodik mindenki ROSSZUL az It Ends With Us-ról? https://youtu.be/h8KI9a8tTZw?si=K6_MvJznjKNb-b0T
!!! Ha te magad a bántalmazás valamilyen formáját tapa
#6 Miért mindegy, hogy vannak-e fekete karakterek a Bridgertonban? | A könyvekből fészült filmadaptációk kérdése
Ebben a részben arról beszélgetünk, hogy szerintünk miért felesleges az a kérdés, hogy a könyv vagy az abból készült film a jobb. Te mit gondolsz?
Insta: @nocsak_podcast
#5 Naruto a Karmelitában, Piton és Sirius pedig kávézót nyit?! | Indokolatlanul mély elmerülés a fanfiction-kultúrában
FONTOS: 38:50-től 39:25-ig elhangzik egy SPOILER a Harry Potter 3. része kapcsán, csak utólag vettük észre, bocsiii. Ugorjátok ezt a részt, ha nem látttátok/olvastátok, de szeretnétek. Puszi.
Ebben a részben Timi egyik fikszációjáról hallhattok, teljesen rákattant arra, hogy döntögesse a sztereotípiákat a fanfiction-kultúrával kapcsolatban. Úgyhogy tessék, most ti is kaptok belőle.
Insta: @nocsa
#4 Ha jó könyvet írtok, léci ne adjatok neki szar címet | Mitől lesz jó egy könyv címe?
Ez egy laza beszélgetés lett egy fontos témáról. Tierlist-elünk néhány szerintünk nagyon jó és nagyon rossz könyvcímet, valamint beszélgetünk arról, hogy szerintünk mitől jó egy cím. A tierlist-et keresd instán: @nocsak_podcast (+ ha már ott vagy kövess!)
Szerinted mitől jó egy cím?
#3 Szétszorongjuk magunkat a jövőtől, de ez jó | Miért a disztópia a kedvenc műfajunk?
Gondolkodtál már azon, hogy milyen lenne a jövő a lehető legrosszabb változatában? Mi igen. De nem vagyunk mazochisták, csak szeretjük a disztópiákat.
#2 Mi a f*szt jelent A Test nagy kezdőbetűkkel írva?! | Mona Awad: Nyuszika, Mán-Várhegyi Réka: Mágneshegy
FONTOS: nem hangzanak el nagy spoilerek, nem lövünk le semmilyen poént, de a regények cselekményeibe részletesebben belemegyünk, szóval ennek tudatában hallgasd 🫶🏼
Két könyvről beszélünk és az akadémiai életről. Vagyis tulajdonképpen különböző méretű és formájú f*szokról. De ha igazán őszinték akarunk lenni, akkor arról, hogy nőként megint csak a mosogatótól a szárítóig mehetünk el, mert nem túl
#1 Akkor csináljunk egy podcastet vagymi | Az aktuális kedvenc könyveink
Kedvenc könyvet választani olyan, mint eldönteni, hogy melyik gyerekedet szereted jobban. Azt mondod, nehéz döntés, de mélyen belül mégis tudod, hogy melyik az, amelyik tiszta anyja.Kövess instagramon: @nocsak_podcast
Ajánlott

Váltószögek podcast

Buksó - 24.hu

Száll magasba a tó hattyúja

Országos Széchényi Könyvtár

Kasszakulcs - a HVG pénzügyi podcastja

Pulzus Podcast

Elemző

Rádió X | X Archívum

Lételem - A WWF Magyarország zöld podcastja

Préda

Filmnéző

Hifibogár - Az AudioMe podcastja, mindenről ami zene: technológia, tippek, beszámolók...